Nejnovější recenze ze sekce Servery a příslušenství

LANBERG WF10-2306-10B

LANBERG WF10-2306-10B

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: před 12 hodinami

(naposledy upraveno před 12 hodinami)

Zakoupeno v K24.cz

Otvory na zadní stěně byly pro dodané samořezné vruty příliš velké. Musel jsem dokoupit větší.

Orico 3559RU3-EU-BK-BP

Orico 3559RU3-EU-BK-BP

Přidáno: 20. března 2024

• Bytelný box
  • Vše funguje
  • Rychlý přenos (USB3)
  • Občas prodleva (disky se automaticky zastavují a pak zase rozjíždějí)
  • Hlučnější

Mám už několik měsíců a velká spokojenost - jako zálohovací stanice ideální. Na non-stop používání bych ale nedoporučil, hlavně kvůli hluku.

Synology DiskStation DS120j 2TB

Synology DiskStation DS120j 2TB

Přidáno: 17. března 2024

(naposledy upraveno 17. března 2024)

Spokojenost

Lanberg WF10-2304-10B

Lanberg WF10-2304-10B

Ověřený zákazník Allegro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. března 2024

Zakoupeno v Allegro.cz

Menší rack skříňka, pro umístění menšího NVR a zázemí kamerového systému ideální.

Ověřený zákazník Mironet.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. března 2024

Zakoupeno v Mironet.cz

• Jednoduchá, ale trochu časově náročná instalace
  • Přehledný systém
  • Instalace je časově náročná

Oproti systému od WD je Synology úplná pohodička, přehlednost. Vše je jasné. Je tu průvodce, jenž Vás provede kompletní instalací. Do teď jsem použival NAS servery od WD. Teď vidím, že to byla chyba. Nic zatím nepadá a nepotřebuje stále restartovat. Mohu nastavit spoustu parametrů. System je svižný, stále nemusím na něco čekat.Uvidíme, jak to bude po měsících použivání.

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. PavelK

Přidáno: 3. března 2024

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• jednoduché, rychlé (1 Gbps)
  • pro 2,5" disky se má dokoupit rámeček, ale pro montáž na 1 šroubek tam místo je
  • nepodařilo se hybernovat disky na vice než půl hodiny
  • je potřeba vhodně umístit, přenáší vybrace disku i přes gumu
Synology DiskStation DS124

Synology DiskStation DS124

Přidáno: 1. března 2024

Splňuje všechny požadavky

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 28. února 2024

(naposledy upraveno 28. února 2024)

• Synology je prostě jednička, takže:
  • jednoduchost
  • přehlednost
  • kvalita
  • vše lokalizováno do českého jazyka
  • možnost nastavit svítivost led, a otáčky ventilátoru
  • na pohled levná konstrukce (ale není špatně vymyšlená)
  • za prodlouženou rozšířenou záruku o 2 roky chtějí dalších 19.99 eur
  • cena mi přijde lehce přehnaná (ale je to Synology)
  • nepodporuje NTFS, takže tam nelze jen strčit plný disk, je nutné ho naformátovat a vše nahrát z externího disku na interní, pak ale stačí přidat druhý do raidu s průvodcem asi zvládne každý
  • nesmyslně moc svítící modrá led, (i když je svícení na minimum) musel jsem ji přelepit bílým štítkem.

Mám ho chvíli takže nedokážu úplně správně ohodnotit, ale myslím, že to je to, co se člověku doma hodí. Já ho mám na zálohu filmů, hudby a fotek, a samozřejmě jako DLNA. Takže asi jako 90% domácích uživatelů. Jede na Linuxu, ale vše je jednoduché a přehledné a lokalizované do češtiny. Obsahuje resp. nabízí spoustu balíčků takže si stačí jen vybrat.

Synology DiskStation DS120j

Synology DiskStation DS120j

Přidáno: 20. února 2024

• Original Synology

Přidáno: 9. února 2024

Zakoupeno v Alza.cz

Funguje k mé spokojenosti a doufám, že tak vydrží.

DATACOM 10

DATACOM 10

Ověřený zákazník MADER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. února 2024

Zakoupeno v MADER.cz

• malé rozměry

• dobré zpracování
  • vše potřebné, včetně matek M6 do lišt, součástí balení
  • příprava na osazení dvou ventilátorů do stropu
  • návod byl jen v polštině a angličtině, ale nevadilo mi to
  • montážní materiál do zdi není součástí, je třeba s tím počítat
  • pokud nejsou osazeny stropní ventilátory, může se dovnitř prášit - mohla by být součástí nějaká záslepka.
Asustor AS3304T v2

Asustor AS3304T v2

Ověřený zákazník Svět Počítačů Ověřený zákazník

Přidáno: 31. ledna 2024

(naposledy upraveno 5. dubna 2024)

Zakoupeno v Svět Počítačů

• Usporny ARM CPU
  • Dostatecne vykony ARM 4-jadrovy CPU RTD1619B
  • Podpora filesystemu BTRFS (umi az tato V2), lze vytvaret snapshoty na urovni Filesystemu(lepsi zabezpeceni dat)
  • HW(CPU obsahuje GPU) prekodovani az 4K Videa(rychlejsi zpracovani videa)
  • Kvalita zpracovani (kovovy ram s keylockem, HDD supliky pro Hot-swapping, moznost zda chcete kryt sachet disku.
  • 8xLED(lze je konfigurovat, jas, vypnuti atd), hw Power tlacitko a reset.
  • Vyrobce udava asi nejvetsi mnozstvi kompatibilnich disku do 24TB(jeden disk, cily dohromady 4*24TB a to nejen NAS, ale i napr. Enterprise disky). Pro me dulezite, protoze jsem chtel pouzit Entriprise disky.
  • 2.5Gbit LAN
  • 3x USB 3.2 ve predu i vzadu.
  • RAID 0, 1, 5, 6, 10 a moznost migrace RAID za behu (lze migrovat jednim smerem napr. RAID 1 -> 5, 5->6 atd.) Takze muzete koupit jeden disk a casem prikupovat dalsi disky a rozsirovat tak RAID, a to bez vypinani a omezovani NAS serveru.
  • Velmy nizka spotreba a pokud by to nestacilo umi WAKE on LAN/WAN. NAS lze vypnout a spustit pozadavkem, ze site LAN, ci z internetu WAN.
  • Hot-swapping moznost vyndavat a vkladat disky za behu. Dobre pri vymene disku, rozsirovani, ci pro zalohovani (MyArchive).
  • Velke mnozstvi aplikaci v app central(Docker, Webservery, VPN, Plex, DDNS, portaly atd.). Aplikace primo od Asustoru(napr. AiFoto, AiVideos, AiData, AiMaster), maji i mob. aplikace(Android, iOS). Ale osobne NAS nepouzivam jako webserver, takze nevim jakou zatez NAS snese ve webovem provozu.
  • OS ADM ma velmy prehledne a intuitivni GUI. Moznosti OS ADM jsou velmy siroke i diky app Central(storu s aplikacemy), vse na par kliku a easy. OS je postaven na Linuxu, zcehoz vyplivaji dalsi vyhody ...
  • Lze pouzit rozsirena ACL "windows" opravneni. Ale defaultne jsou zjednodusena "Linux" opravneni, ktere doporucuji kvuli vyssimu vykonu. ACL share, ma sice vyhodu, ze si uzivatele muzou opravneni ridit samy, ale s tim souvisi vsechny negativni dusledky obecne. Osobne mam jeden ACL share, pro pripad pokud to nekdo vyzaduje.
  • Zamek HDD Supliky jde ztuha, coz je dobre, ze disky dobre drzi, ale pri vymene disku to poradne cukne, coz pri vymene za behu klasickych HDD muze vadit. Pri vymene pri vypnutem NAS to ale nevadi.
  • V aktualni verzi ADM nefunguji limity/kvoty pro BTRFS. Ale domnivam se, ze to bude brzo doreseno aktualizaci, prece jen BTRFS je v ARM verzi novinkou. V ext4 limity/kvoty funguji.
  • Nema vystup na monitor. Dle meho to vubec nevadi, jednak ADM ma GUI bezici plne v browseru a jednak lze pouzit desktop, ci mob. aplikace. A NAS se vetsinou konfiguruje zridka kdy. Pokud to clovek chce primarne jako MediaCentrum, muze to byt minus.
  • Samotne GUI ADM je vyladene, ale nektere aplikace od ASUSTORu(hlavne pro mobily), maji jeste dost prostoru k doladeni.

S NAS serveru jsem nadsen. Pro me ucely je to kanon na vrabce, diky cemu ho nakonec pouzivam vic nez jen jako FileServer.

Ověřený zákazník suntech.cz Tomec

Přidáno: 30. ledna 2024

• Dělá všechno co jsem si od NASky představoval
  • systém DSM 7.2 v celém rozsahu
  • Vzdálený přístupy odkudkoliv
  • Není pro IT "amatéry"

Přidáno: 23. ledna 2024

Zakoupeno v suntech.cz

Zatím se pomalu seznamuji. Co, ale mohu s určitostí říct již dnes. NAS je mnohonásobně rychlejší než můj starší model.

Orico WS500RU3-EU-SV

Orico WS500RU3-EU-SV

Ověřený zákazník Alza.cz X.

Přidáno: 20. ledna 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Dáte tam pět hardisků a přes jeden USB kabel se jich pět objeví v počítači, kde si je můžete dle libosti mountout či umountnout. Nemusíte mít pět SATA kabelů.
  • Datový přenos je slušně rychlý až 30 MBi/s, co jsem viděl
  • Case je hliníkový, dost fortelný
  • Prý to funguje i jako Raid, ale to jsem nechtěl, tak jsem to nezkoušel.
  • HDD jsou našroubované na plastovém rámečku, takže není moc jednoduché je vyndat a dát třeba do jiné čtečky. To samé plati pro celý box - je to zašroubované, tedy není to dělané na každodennní vyndavání a zandavání.
  • Startuje se to a vypíná tlačítkem, takže pokud to máte na vzdáleném serveru, tak přes USB to nenastartujete.
  • Dokumentace je chudá až čínsky zoufale neúplná. Termíny nevysvětleny. Obrázky s čínskými znaky.
  • Nemá to náhradní rámečky a ani nevím, zda se dají někde nějaké sehnat. Určitě bych jich pár užil na případné zálohy.

Ano, je to téměř přesně to, co jsem potřeboval. Chybí mi tomu startování přes USB na dálku, abych to mohl mít u serveru a nemusel pokaždé na dlouhou procházku... Nechce se mi bastlit nějaké tlačítko přes USB relé...
Tedy v zásadě velká spokojenost.

LANBERG 19" 1U AK-1205-B

• :)

Ověřený zákazník Alza.cz Jan

Přidáno: 8. ledna 2024

Zakoupeno v Alza.cz

• Jednoducha instalace i pro laika, mirroring disků, indexace polozek pro pristup z mobilu....

Přidáno: 1. ledna 2024

Zakoupeno v suntech.cz

• umí vše co jsem požadoval za na Synology odpovídající cenu
Synology RackStation RS1221RP+

Synology RackStation RS1221RP+

Ověřený zákazník Alza.cz František

Přidáno: 25. prosince 2023

(naposledy upraveno 25. prosince 2023)

výborné

Zobrazuji 1 - 20 ze 500 recenzí [ 1 ] 2 3 4 5...25